Талант бачити світ
«Я так закоханий у фотомистецтво, що фанатично відданий кожній миті, дню, місцю, кроку своєї непосидючої професії.
Мені хочеться ще багато зробити, зокрема видати 100-й фотоальбом, аби побити усі рекорди на планеті»
Василь Пилип’юк
Фотографія увійшла в наше життя давно і мабуть назавжди. Вона здатна зупинити мить і подарувати її нащадкам. Проте надати їй неповторну художню образність і цінність, самобутнє власне осмислення може лише справжній митець, майстер з великої літери. Саме таким і є Василь Пилип’юк - найтитулованіший фотомаестро країни, лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, заслужений діяч мистецтв України. Його світлини здобули визнання у світі, бо вони ніби відкривають очі і знайомлять з незнаними й досі навколишніми дивами, сповненим краси, внутрішньої гармонії, самобутності та історичної непересічності. Саме вони знайомлять світ з Україною, в яку не можливо не закохатися.
Адже понад 60 фотоальбомів, автором яких є Василь Пилип’юк вражають тематичним різномаїттям. Це –художні мистецькі книги про міста України, і про історію мистецтва і архітектури, і про історію нашої Держави, і про видатних людей країни із серії «Постаті». Серед найбільш відомих: «Львів, «Золота підкова України», «Львівська опера», «Українська ікона 14-18ст.», Візит добра і злагоди», «Україна, ти моя молитва», «Древній Галич», «Лицар нації», «Завжди вчитель», «Я - жінка, я - травинка, я - роса»… Нещодавно закінчено роботу над 3-х томним виданням «Це моя Україна!», що висвітлює красу національних парків, заповідників і пам’яток архітектури. Готуючи це видання, митець наїздив 22 тис. км…Подорожуючи сторінками альбомів митця, дивуєшся не тільки високому художньому рівню світлин, але й поліграфічному виконанню і оформленню, вишуканому дизайну. Кожна робота свідчить про бажання вийти за рамки банальних кліше і знайти неповторну індивідуальну тональність, «високу ноту» естетичного втілення.
Життя вирує. Максималіст в житті і творчості Василь Пилип’юк - завжди у пошуку нових ідей та задумів, тем та образів. Проте ніколи не забуваються перші захоплюючі враження в лабораторії фотографа, що жив по-сусідству та свій перший фотоапарат «Зоркий - С», що подарував йому вуйко. Перші його фотороботи з»явилися у районній газеті. А згодом юнака привабила журналістика. По закінченні Львівського державного університету імені Івана Франка, він працював в обласних газетах, фотокореспондентом журналу «Україна» та його англомовного видання.
Невичерпне натхнення і надзвичайна енергійність не дозволяли Пилип’юку спочивати на лаврах. Він не лише сам творить, а й дбає про розвиток фотомистецтва взагалі, на державному рівні. Завдяки митцю відроджено єдиний в Україні національний фото мистецький журнал «Світло й тінь», що друкувався у Львові у 1933-1939 роках, відкрито першу в Україні фотогалерею під такою ж назвою, в якій, окрім власних творів митця, демонструються фотороботи провідних вітчизняних та зарубіжних майстрів світлин. Чимало зусиль було покладено для відкриття першого в Україні музею фотомистецтва, що знайшов затишний притулок у Львові, у костелі Марії Сніжної. А видавниче підприємство «Світло й тінь», продукція якого увійшла до кращих надбань культурологічної спадщини України, Василь Пилип’юк очолює понад 20 років.